Holdtræning
Som medlem af PGU Træning & Fitness eller PGU Gym-motion & Fitness kan du deltage på alle nedenstående hold. Husk at booke dig i god tid, da holdene aflyses kl. 15 samme dag, hvis der ikke er nok tilmeldte. Formiddagsholdene aflyses kl. 19 dagen før, hvis der ikke er nok tilmeldte. Booking kan foretages her.
Læs holdbeskrivelsen for de enkelte hold ved at klikke på holdet.  


 

MANDAG

Styrke og Stabilitet

Kl. 09.00 - 10.15

Hal A

Marianne Hurup

DGI Sundhedsidræt Seniortræning

Kl. 10.30 - 11.45 Bevægelseshuset Marianne Hurup

Vandgymnastik/Svømning

Kl. 15.15 - 16.15 Svømmehal Jette Holt

IndoorCycling

Kl. 17.00 - 18.00 Spinnehuset Jan Nyrup

Puls/styrke

Kl. 17.30 - 18.30 Bevægelseshuset Anne Sofie og Alexandra

Yoga

Kl. 18.50 - 20.00

Ungdomsborgen

Trine Carstensen

 

TIRSDAG

Hensyntagende træning **

Kl. 09.00 - 10.00 Træningshuset Dorte Staal

Hensyntagende træning **

Kl. 10.00 - 11.00 Træningshuset Dorte Staal

IndoorCycling

Kl. 17.00 - 18.00 Spinnehuset Camilla Alminde

DGI Sundhedsidræt Naturtræning

Kl. 17.00 - 18.00 Gateway Blokhus Jette Holt

Løb, PGU Runners

Kl. 18.00 - 

Gateway Blokhus

Instruktør team

Gangmotion, PGU Walkers

Kl. 18.00 -  Gateway Blokhus Instruktør team

DGI Sundhedsidræt Kredsløbstræning

Kl. 18.00 - 19.00 Bevægelseshuset Lisbeth Diinhoff

Herremotion

Kl. 19.00 - 21.15 Gymnastiksalen, Jetsmark Centralskole Bo Grønqvist

 

ONSDAG

Vandgymnastik/Svømning

Kl. 15.15 - 16.15 Svømmehal Jette Holt

IndoorCycling

Kl. 16.30 - 17.30 Spinnehuset Ann Winther

Begynder Pilates

Kl. 17.30 - 18.30 Bevægelseshuset Henriette Kvejborg

IndoorCycling

Kl. 18.30 - 19.30 Spinnehuset Allan og Lisbeth 

Bodytoning

Kl. 18.45 - 19.45

Bevægelseshuset

Astrid og Martin

 

TORSDAG

Cirkel Fitness

Kl. 09.00 - 10.00 Bevægelseshuset Marianne Hurup

Hensyntagende træning **

Kl. 09.00 - 10.00 Træningshuset Charlotte Bjerg

Hensyntagende træning **

Kl. 10.00 - 11.00 Træningshuset Charlotte Bjerg

Cirkel Fitness

Kl. 10.15 - 11.15

Bevægelseshuset

Marianne Hurup

IndoorCycling

Kl. 17.00 - 18.00 Spinnehuset Thomas Brønnum

Yoga

Kl. 17.15 - 18.15 Ungdomsborgen Annemarie Jensen

CrossDance

Kl. 17.30 - 18.30 Hal A Marianne Hurup
Løb, PGU Runners

Kl. 18.30 - 

Gateway Blokhus

Instruktør team

Gangmotion, PGU Walkers

Kl. 18.00 - Gateway Blokhus Instruktør team

Puls og Styrke

Kl. 18.45 - 19.45 Bevægelseshuset Marianne Hurup Andersen

 

FREDAG

IndoorCycling

Kl. 16.00 - 17.00 Spinnehuset Allan og Lisbeth

 

LØRDAG

Weekendtræning

Kl. 09.00 - 10.00 Bevægelseshuset Anne Sofie og Alexandra

 

SØNDAG

Jump Fitness

Kl. 08.50 - 09.50 Hal B Skiftende instruktører

Løb, PGU Runners

Kl. 10.00 -

Gateway Blokhus

Instruktør team

Gangmotion, PGU Walkers

Kl. 10.00 -  Gateway Blokhus Instruktør team

 

** Bemærk at man ikke kan deltage i Hensyntagende træning med Gym-motion & Fitness abonnement eller med kontobetaling.
*** Bemærk at Naturtræning bookes i Bevægelseshusets bookingskema - eller man kan møde op, og betale via mobilepay, hvis man ikke er medlem, se mere under beskrivelsen af holdet.







 

Hold der snart kommer på programmet: