Aftenløb i Blokhus Klitplantage 5. nov. 2021

Sted: Gateway Pladsen, Plesnersvej, 9492 Blokhus

Tidspunkt: Løbsstart kl. 18.30 - og slutter når sidste løber er sikkert i mål.

Distancer: Rundeløb à 4,25km -- Der kan løbes op til 5 runder = 1/2-Marathon
Cannonball, start- og resultatliste offentliggøres. Manuel tidtagning. Løbet tæller
i KLUB100 1/2M
Ruten: Flad rute rundt i skoven
Depot: På Gateway-pladsen. Cola, saft, vand, frugt, chips og slik
Medalje og diplom til alle, som gennemfører
Forplejning efter løb: Der serveres dejlig varm suppe
Parkering: P-Pladsen, Aalborgvej - mellem Hune og Blokhus
HUSK: Pandelampe
Toilet på Gatewaypladsen
Bagageopbevaring mulig, på eget ansvar
Tilmelding v/betaling pr. mobilepay til 820125 PGU Runners Aftensløb. Oplys ønsket distance v/overførsel (MAX 150 deltagere)

Pris: kr. 125 uanset distance

Arrangør: PGU Runners

Øvrige vilkår: Løbet er slået op på Motionsløb.dk, Facebook og her på siden.
Løbet løbes på eget ansvar, og ved evt. afbud refunderes tilmeldingsgebyr ikke. 

 

Startliste Aftenløb Blokhus 2021
Nr. Navn Distance Sluttid: tt:mm:ss
1 Lise Damgaard 8,5 km  
2 Cecilie Mejlhede 8,5 km  
3 Anne Carlsen 8,5 km  
4 Kirsten R. Hansen 1/2 Marathon  
5 Katja Kjær Rask 8,5 km  
6 Anette Kihl 8,5 km  
7 Charlotte Lundsgaard 8,5 km  
8 Pia Mortensen 8,5 km  
9 Frederikke Bach Nielsen 8,5 km  
10 Søren Gade Svendsen 8,5 km  
11 Søren Bossen 8,5 km  
12 Jonas Klysner Christensen 8,5 km  
13 Amanda Reynolds 8,5 km  
14 Frederikke Johnsen 1/2 Marathon  
15 Lisette Søgaard 8,5 km  
16 Pia Tarp 8,5 km  
17 Per Jensen 1/2 Marathon  
18 Mikkel Simmelgaard 17 km  
19 Sara Sejerskilde 17 km  
20 Jesper Mænnchen 17 km  
21 Morten Nielsen 17 km  
22 Sam Brown 1/2 Marathon  
23 Jens Lindholm 12,75 km  
24 Camilla Abel Lindholm 12,75 km  
25 Troels Wendelbo 1/2 Marathon  
26 Natalie Østergaard 8,5 km  
27 Casper Markvard 8,5 km  
28 Vibeke Olsen 8,5 km  
29 Johan A. Christensen 1/2 Marathon  
30 Anni Bissø 8,5 km  
31 Mette Nørgaard 12,75 km  
32 Preben Kyneb 17 km  
33 Heidi Christensen 4,25 km  
34 Line Hejlesen 4,25 km  
35 Jan Kauslund 12,75 km  
36 Helle Lundtoft 8,5 km  
37 Tine Struntze 8,5 km  
38 Flemming Struntze 1/2 Marathon  
39 Carsten Torp 17 km  
40 Søren de Lasson 8,5 km  
41 Mads Brink 12,75 km  
42 Torben H. Nielsen 17 km  
43 Michael Gregersen 17 km  
44 Dan Juul Jørgensen 12,75 km  
45 Per Michael Mortensen 8,25 km  
46 Michael Kristoffersen 17 km  
47 Kim Meling Christensen 1/2 Marathon  
48 Andreas Wichmann Hansen 12,75 km  
49 Pascal Bovin 17 km  
50 Morten Ryesgade Larsen 1/2 Marathon  
51 Kristine Yssing 8,5 km  
52 Karsten Lybech 1/2 Marathon  
53 Lars Juul 1/2 Marathon  
54 Jesper Ejlertsen 12,75 km  
55 Helga Holten Hansen 1/2 Marathon  
56 Anders Nørgaard 4,25 km  
57 Anders Klitgaard 12,75 km  
58 Per Bonkegaard 1/2 Marathon  
59 Bjarne Sieker 12,75 km  
60 Annemette Neve 1/2 Marathon  
61 Troels Madsen 12,75 km  
62 Mette Mikkelsen 8,5 km  
63 Liselotte Sejr E 8,5 km  
64 Henri Mikkelsen    
65 Peder B. Sørensen 1/2 Marathon  
66 Laila Dam Hoppe 12,75 km  
67 Per Dam Hoppe 17 km  
68 Henrik Nielsen 1/2 Marathon  
69 Anette Sørensen    
70 Hanne Søhus    
71 Jannie Høg 8,5 km  
72 Charlotte Kronborg Thorsager 1/2 Marathon  
73 Lars Birkeholm Nielsen 1/2 Marathon  
74 Ulla Birkeholm Nielsen 8,5 km  
75 Joan Maria Eriksen 8,5 km  
76 Susanne Ertmann 8,5 km  
77 Per Steenstrup 8,5 km  
78 Søren Spanggaard 8,5 km  
79 Kate Valentin 8,5 km  
80 Monica Mirjam Rasmussen 8,5 km  
81 Nick Heiden 1/2 Marathon  
82 Jytte Meyer 8,5 km  
83 Peter Højberg 8,5 km  
84 Louise Reetz 8,5 km  
85 Tiina Sepp Klarborg    
86 Helle Hougaard 4,25 km  
87 Camilla Mary Falck    
88 Rikke Hvarregaard Simonsen    
89 Ditte Hesselborg 8,5 km  
90 Bente Weberskov 12,75 km  
91 Jacob Staufeldt 8,5 km  
92 Malene Hedegaard 8,5 km  
93 Amalie Weberskov 12,75 km  
94 Rune Horsmark 1/2 Marathon  
95 Dorthe Grønning 8,5 km  
96 Louise Møller 4,25 km  
97 Frederik Møller 4,25 km  
98 Martin Bech 1/2 Marathon  
99 Lasse Damtoft 8,5 km  
100 H. Breinholt 4,25 km  
101 H. Breinholt 8,5 km  
102 H. Breinholt 1/2 Marathon  
103 H. Breinholt 1/2 Marathon  
104 Sanne Møller 4,25 km  
105 Carsten Møller 4,25 km  
106      
107      
108      
109      
110      
       
       
       


 

Start- og resultatliste Aftenløb Blokhus 2019
Navn Distance Sluttid Placering
Henrik Dutten Nielsen 1/2-Maraton DNS  
Tina Woxen Kronborg 1/2-Maraton 2:40:20  
Finn Bjerre 1/2-Maraton 2:40:21  
Mette Djernis 1/2-Maraton 2:40:20  
Charlotte Thorsager Kronborg 1/2-Maraton DNF  
Kirsten Vestergaard 1/2-Maraton 2:40:20  
Per K. Nielsen 1/2-Maraton DNS  
Palle Kjærsgaard 1/2-Maraton DNF  
Torben Toft Kristensen 1/2-Maraton DNF  
Annemette Pape 1/2-Maraton DNF  
Brian Rodkjær 1/2-Maraton 2:12:58  
Heidi Rasmussen 1/2-Maraton 2:23:30  
Annemette Christensen 1/2-Maraton 2:23:36  
Niels Mose 1/2-Maraton DNS  
Lene Meik 1/2-Maraton 2:13:53  
Maj-Britt Aagaard 1/2-Maraton 1:59:00  
Berit Møller Mortensen 1/2-Maraton 2:23:30  
Niels Møller Mortensen 1/2-Maraton 2:23:30  
Per Bonkegaard 1/2-maraton DNF 12,75km 1:17:00
Jonna M. Nielsen 1/2-Maraton 2:40:20  
Flemming Struntze 1/2-Maraton DNF  
Berit Sørensen 1/2-Maraton DNF  
Charlotte Pedersen 1/2-Maraton 2:40:20  
Jette Holt 1/2-Maraton DNF 12,75km 1:20:00
Ulla Toft Kristensen 1/2-Maraton 1:52:01  
Sofie Bøgeskov Jakobsen 1/2-Maraton DNS  
John Frederik Ejaas Blanck 1/2-Maraton DNF  
Stefan Ottesen 1/2-Maraton DNS  
Herman Ruager 1/2-Maraton 1:56:02  
Mathias Jakobsen 1/2-Maraton 1:50:56  
Kasper Larsen 1/2-Maraton 1:50:54  
Peter Morild 1/2-Maraton 1:59:41  
Anders Abildgaard Pedersen 1/2-Maraton 1:59:41  
Mette Ørnbøl 1/2-Maraton 2:05:58  
Nick Heiden 1/2-Maraton 1:56:19  
Nikolaj Andersen 1/2-Maraton 1:46:11  
Lars Birkeholm Nielsen 1/2-Maraton No Time reg  
Kenneth Dexter 1/2-Maraton 2:21:36  
John Brun Paulsen 1/2-Maraton 1:59:36  
Michael Larsen 1/2-maraton 1:59:35  
Søren Larsen 1/2-Maraton No Time reg  
Jens Erik Grøn 1/2-maraton 2:16:00  
Claus Ryom 1/2-Maraton 1:40:00  
Benjamin Christoffersen 1/2-Maraton 1:40:00  
Helle Sloth 1/2-Maraton 2:10:37  
Kim Sloth 1/2-Maraton 2:10:37  
Hanne H. Nielsen 1/2-Maraton 2:05:57  
Susie Rasmussen 1/2-Maraton 2:23:30  
Steffen Jakobsen 1/2-Maraton 2:03:30  
Ejler Jakobsen 1/2-Maraton 2:03:30  
Anders Aagaard 1/2-Maraton 1:56:19  
Thomas Frandsen 1/2-Maraton 1:43:55  
Lasse Andersen 1/2-Maraton 1:48:34  
Rene Kronborg 1/2-Maraton DNF  
Lars Nielsen 1/2-Maraton 1:49:13  
       
Bent Møller Rundleløb    
Karin Christensen Rundeløb    
Mie Baastrup Rundeløb    
Jane Helweg Foget Rundeløb    
Marianne Kjærsgaard Rundeløb    
Kris Kjærsgaard Rundeløb    
Susanne Ertmann Rundeløb    
Ulla Birkeholm Nielsen Rundeløb    
Alice Purkær Rundeløb    
Dinna Jensen Rundeløb    
Lisbeth Nielsen Rundeløb    
Jannie Hedegaard Rundeløb    
Per Steenstrup Rundeløb    
Mette Linnemann Rundeløb    
Cecilie Mejlhede Rundeløb    
Gitte Dietz Rundeløb    
Anne Carlsen Rundeløb    
Poul Bech Larsem Rundeløb    
Laila Andersen Rundeløb    
Rikke Østergaard Pedersen Rundeløb    
Inga Hansen Rundeløb    
Per Hoppe Rundeløb    
Laila Dam Hoppe Rundeløb    
Katja Routhe Rundeløb    
Silje Liv Kjær Routhe Rundeløb    
Tina Viuff Rundeløb    
Tine Secher Rundeløb    
Rasmus Jensen Rundeløb    
Laura Jensen Rundeløb    
Jacob Jensen Rundeløb    
Helle Tøttrup Rundeløb    
Christoffer Kronborg Hagen Rundeløb    
Lasse Iversen Rundeløb    
Vibeke Andersen Rundeløb    
Jesper Iversen Rundeløb    
Flemming Eriksen Rundeløb    
Annette Møller Rundeløb    
Lisbeth My Staal Rundeløb    
Hanne Østergaard Pedersen Rundeløb    
Anette Sørensen Rundeløb    
Joan Maria Eriksen Rundeløb    
Christian Josefsen Rundeløb    
Lisa Hedelund Jacobsen Rundeløb    
Mette Nørgaard Rundeløb    
Anders Nørgaard Rundeløb    
Kasper Rundeløb    
Janne Pedersen Rundeløb    
Rene Mørk Sand Rundeløb    
Jens Mylund Andersen Rundeløb    
Kristian Pape Jørgensen Rundeløb    
Hanne Friis Lund Rundeløb    
Britta Haulrik Mortensen Rundeløb    
Jette Kristiansen Rundeløb    
Niels Kristiansen Rundeløb    
Francisco Mendes Rundeløb    
Charlotte Thomsen Rundeløb    
Flemming Christiansen Rundeløb    
Lisbeth Dagmar Nielsen Rundeløb    
Sarah Bøgh Adsersen Rundeløb    
Sven Aksel Svenningsen Rundeløb    
Lea Dexter Rundeløb    
Izak Dexter Rundeløb    
Henrik Simonsen Rundeløb    
Casper Søborg Rundeløb    
Linda Eifos Rundeløb    
Anne K. Steffensen Rundeløb    
Helle Lundtoft Rundeløb    
Michael Hjortlund Rundeløb    
Kamilla Møller Hansen Rundeløb    
Camilla Marie Hansen Rundeløb    
Jannie Høg Rundeløb    
Leo Jørgensen Rundeløb    
Jesper Bach Rundeløb    
Signe Skifter Bach Rundeløb    
Tina Skifter Bach Rundeløb    
John Nielsen Rundeløb    
Erik Nielsen Rundeløb    
Ditte Amling Rundeløb    
Lisa Amling Rundeløb    
Ole Rokkjær Rundeløb    
Anette Pilgaard Rundeløb    
Vilhelm Bøgevig Rundeløb    
Jytte Meyer Rundeløb    
Lone Simonsen Rundeløb    
Dennis Kold Jensen Rundeløb    
Lasse Eriksen Rundeløb