Aftenløb i Blokhus Klitplantage 5. nov. 2021

Sted: Gateway Pladsen, Plesnersvej, 9492 Blokhus

Tidspunkt: Løbsstart kl. 18.30 - og slutter når sidste løber er sikkert i mål.

Distancer: Rundeløb à 4,25km -- Der kan løbes op til 5 runder = 1/2-Marathon
Cannonball, start- og resultatliste offentliggøres. Manuel tidtagning. Løbet tæller
i KLUB100 1/2M
Ruten: Flad rute rundt i skoven
Depot: På Gateway-pladsen. Cola, saft, vand, frugt, chips og slik
Medalje og diplom til alle, som gennemfører
Forplejning efter løb: Der serveres dejlig varm suppe
Parkering: P-Pladsen, Aalborgvej - mellem Hune og Blokhus
HUSK: Pandelampe
Toilet på Gatewaypladsen
Bagageopbevaring mulig, på eget ansvar
Tilmelding v/betaling pr. mobilepay til 820125 PGU Runners Aftensløb. Oplys ønsket distance v/overførsel (MAX 150 deltagere)

Pris: kr. 125 uanset distance

Arrangør: PGU Runners

Øvrige vilkår: Løbet er slået op på Motionsløb.dk, Facebook og her på siden.
Løbet løbes på eget ansvar, og ved evt. afbud refunderes tilmeldingsgebyr ikke. 

Samlet resultatliste Aftenløb Blokhus 2021:

Startnr. Navn Distance Sluttid: tt:mm:ss
1 Anders Nørgaard 4,25 km 00:26:57
2 Anette Sørensen 4,25 km %
3 Birgitte Eriksen 4,25 km 00:33:05
4 Camilla Mary Falck 4,25 km 00:28:07
5 Carsten Møller 4,25 km 00:26:40
6 Emil Adamsen 4,25 km %
7 Frederik Møller 4,25 km 00:27:11
8 H. Breinhol 4,25 km %
9 Hanne Søhus   %
10 Heidi Christensen 4,25 km 00:29:09
11 Helle Hougaard 4,25 km %
12 Henri Mikkelsen 12,75 km 01:20:59
13 Jette Breinholt 4,25 km 01:17:00
14 Lasse Eriksen 4,25 km 00:25:08
15 Line Hejlesen 4,25 km 00:29:09
16 Louise Møller 4,25 km 00:27:11
17 Morten Sørensen 4,25 km %
18 Oscar (Joan Maria Eriksen) ? %
19 Randi Bigum Lyngsø 4,25 km 01:17:00
20 Rikke Hvarregaard Simonsen   00:28:35
21 Sanne Møller 4,25 km 00:28:40
22 Tiina Sepp Klarborg   00:27:33
23 Amanda Reynolds 8,5 km %
24 Anette Kihl 8,5 km 00:52:45
25 Anne Carlsen 8,5 km 00:56:59
26 Anni Bissø 8,5 km %
27 Carsten Rasmussen 8,5 km %
28 Casper Markvard 8,5 km 00:48:15
29 Cecilie Mejlhede 8,5 km 00:56:59
30 Charlotte Lundsgaard 8,5 km 00:49:12
31 Christian Leere 8,5 km %
32 Christian Lindberg 8,5 km %
33 Ditte Hesselborg 8,5 km 00:47:02
34 Dorthe Grønning 8,5 km %
35 Finn Bjerre 8,5 km %
36 Frederikke Bach Nielsen 8,5 km 00:47:10
37 Helle Lundtoft 8,5 km 01:04:00
38 Jacob Staufeldt 8,5 km %
39 Jannie Høg 8,5 km 00:51:18
40 Joan Maria Eriksen 8,5 km %
41 Jonas Klysner Christensen 8,5 km %
42 Jytte Meyer 8,5 km %
43 Karin Møller 8,5 km %
44 Kate Valentin 8,5 km %
45 Katja Kjær Rask 8,5 km 00:56:59
46 Kirsten Borup 8,5 km %
47 Kristine Yssing 8,5 km 00:56:59
48 Lasse Damtoft 8,5 km 00:52:35
49 Lene Kaas Søgaard 8,5 km 01:04:00
50 Laurids Torp 17 km 01:30:20
51 Liselotte Sejr E 8,5 km 01:00:01
52 Lisette Søgaard 8,5 km 00:48:50
53 Louise Reetz 8,5 km %
54 Lykke Overgaard 8,5 km 00:52:22
55 Malene Hedegaard 8,5 km %
56 Max Skifter Mortensen 8,5 km %
57 Mette Djernis 8,5 km %
58 Mette Mikkelsen 8,5 km 01:00:09
59 Michelle Lundtoft 8,5 km 00:54:14
60 Mona Mariager Simonsen 8,5 km 00:55:29
61 Monica Mirjam Rasmussen 8,5 km %
62 Natalie Østergaard 8,5 km 00:45:00
63 Per Michael Mortensen 8,5 km %
64 Per Steenstrup 8,5 km %
65 Peter Højberg 8,5 km %
66 Pia Mortensen 8,5 km 00:48:03
67 Pia Tarp 8,5 km %
68 Rene Mørk Sand 8,5 km 00:47:15
69 Stephanie Pretzmann 8,5 km %
70 Susanne Ertmann 8,5 km %
71 Søren Bossen 8,5 km %
72 Søren de Lasson 12,75 km 01:12:05
73 Søren Gade Svendsen 8,5 km %
74 Søren Spanggaard 8,5 km %
75 Tine Struntze 4,25 km 00:27:00
76 Torben Lindholm 8,5 km 00:52:13
77 Ulla Birkeholm Nielsen 8,5 km %
78 Vibeke Brandt 8,5 km 00:57:05
79 Vibeke Olsen 8,5 km %
80 Amalie Weberskov 12,75 km 01:17:07
81 Anders Klitgaard 12,75 km 01:07:54
82 Andreas Wichmann Hansen 12,75 km 00:57:12
83 Bente Weberskov 12,75 km 01:17:08
84 Bjarne Sieker 12,75 km 01:21:05
85 Camilla Abel Lindholm 12,75 km %
86 Dan Juul Jørgensen 12,75 km 01:12:05
87 Daniel Grønkjær Christiansen 12,75 km 01:20:14
88 Jan Kauslund 12,75 km 01:07:15
89 Jens Lindholm 12,75 km %
90 Jesper Ejlertsen 12,75 km 01:04:50
91 Katja Valerie Bovin 12,75 km 01:14:00
92 Laila Dam Hoppe 8,5 km 01:04:59
93 Lars Nielsen 12,75 km %
94 Mads Brink 12,75 km %
95 Mette Nørgaard 12,75 km 01:13:00
96 Mia Nygaard 12,75 km 01:23:41
97 Per Vestergård 12,75 km %
98 Troels Madsen 12,75 km 01:22:37
99 Carsten Torp 17 km %
100 Jesper Mænnchen 17 km 01:15:00
101 Michael Gregersen 17 km %
102 Michael Kristoffersen 17 km %
103 Mikkel Simmelgaard 17 km %
104 Morten Nielsen 17 km %
105 Pascal Bovin 12,75 km 01:14:00
106 Per Dam Hoppe 8,5 km 01:00:21
107 Preben Kyneb 17 km 01:40:30
108 Sara Sejerskilde 17 km %
109 Torben H. Nielsen 17 km %
110 Annemette Neve 1/2 Marathon 02:02:56
111 Bent Møller 1/2 Marathon 02:26:21
112 Berit Sørensen 1/2 Marathon %
113 Britta Haulrik Mortensen 1/2 Marathon %
114 Charlotte Kronborg Thorsager 1/2 Marathon %
115 Flemming Struntze 12,75 km 01:13:00
116 Frederikke Johnsen 1/2 Marathon %
117 Ole Rokkjær 8,5 km 00:56:21
118 Helga Holten Hansen 1/2 Marathon %
119 Helle Tøttrup 1/2 Marathon %
120 Henrik Christensen 17 km 01:23:09
121 Henrik Dutten Nielsen 1/2 Marathon %
122 Henrik Nielsen 1/2 Marathon 01:40:20
123 Henrik Søgaard 1/2 Marathon 02:09:00
124 Jannie Rendbæk 1/2 Marathon 02:02:02
125 Jens Pedersen 1/2 Marathon 01:47:00
126 Jesper Winther 1/2 Marathon 01:36:05
127 Jette Kristiansen 1/2 Marathon %
128 Johan A. Christensen 17 km 01:29:00
129 John Brun Paulsen 1/2 Marathon 02:05:25
130 Karsten Lybech 1/2 Marathon %
131 Kell Lyngsø 17 km 01:52:20
132 Kim Meling Christensen 1/2 Marathon %
133 Kirsten R. Hansen 1/2 Marathon %
134 Lars Birkeholm Nielsen 1/2 Marathon 02:03:00
135 Lars Juul 1/2 Marathon %
136 Martin Bech 1/2 Marathon 01:59:25
137 Mette Tøttrup 1/2 Marathon %
138 Mikkel Overgaard 1/2 Marathon 01:39:27
139 Morten Ryesgade Larsen 17 km 01:27:00
140 Nick Heiden 1/2 Marathon 02:03:00
141 Niels Haulrik Kristiansen 1/2 Marathon %
142 Peder B. Sørensen 1/2 Marathon 02:03:00
143 Per Bonkegaard 1/2 Marathon %
144 Per Jensen 1/2 Marathon %
145 Pieter Oosterhof 1/2 Marathon 01:29:56
146 Ragnarok Helmsdal 1/2 Marathon %
147 Rune Horsmark 1/2 Marathon 01:56:02
148 Søren Stidstrup Larsen 1/2 Marathon %
149 Tina Woxen 1/2 Marathon 02:27:00
150 Troels Wendelbo 12,75 km 01:05:00