Holdtræning

Nedenstående skema er et overblik over de hold, der er på programmet lige nu. De fleste hold træner udendørs, men yoga og indoorCycling er indendørs hhv. i Ungdomsborgen og Spinnehuset. 
Bemærk at der er begrænset antal pladser især i Spinnehuset, så husk at afmelde dig senest 2 timer før, hvis du ikke kan komme til træning alligevel.

 

MANDAG

Styrke og mobilitet

Kl. 10.00 - 11.00

Udendørs

Merete Thernøe

Hensyntagende Naturtræning

Kl. 10.30 -12.00

Gateway Blokhus

Charlotte Bjerg og Tove Gren

Mave, balle, lår

Kl. 17.00 - 18.00

Udendørs

Karen Bøcker Jensen

Yoga

Kl. 18.30 - 19.40

Ungdomsborgen

Trine Carstensen

TIRSDAG

Gå dig i form

Kl. 10.00 - 11.00 Pandrup bibliotek Sonja Sørensen og Rita Møller

Power puls

Kl. 16.45 - 17.45

Udendørs

Anne Sofie Clemensen

ONSDAG

Gå dig i form

Kl. 10.00 - 11.00 Pandrup biblliotek Birgit Esbensen og Ane Marie Søndergaard

IndoorCycling

Kl. 16.30 - 17.30

Spinnehuset

Ann Winther

TORSDAG

Styrke og mobilitet

Kl. 10.00 - 11.00

Udendørs

Merete Thernøe

Hensyntagende Naturtræning

Kl. 13.00 - 15.00

Gateway Blokhus

Charlotte Bjerg og Tove Gren

LØRDAG

Power puls

Kl. 09.00 - 10.00

Udendørs

Alexandra Dybdahl Jensen

 





















































































 
Nedenstående skema er ikke aktuelt i øjeblikket

MANDAG

Styrke og stabilitet

Kl. 09.00 - 10.00

Hal A

Marianne Hurup

Vandgymnastik og frisvømning for seniorer

Kl. 14.45 - 15.30 Svømmehallen Jette Holt

Styrketræning i vand og frisvømning

kl. 15.30 - 16.15 Svømmehallen Jette Holt

Mave, balle, lår

Kl. 17.00 - 18.00 Bevægelseshuset Karen Bøcker

IndoorCycling

Kl. 17.00 - 18.00 Spinnehuset Jan Nyrup

Yoga

Kl. 18.30 - 19.40

Ungdomsborgen

Trine Carstensen

Yoga for stive mænd

Kl. 20.00 - 21.00 Ungdomsborgen Trine Carstensen

Move Better

Kl. 20.15 - 21.15 Hal B Skiftende instruktører

 

TIRSDAG

Hensyntagende træning **

Kl. 09.00 - 10.00 Træningshuset Dorte Staal

Hensyntagende træning **

Kl. 10.00 - 11.00 Træningshuset Dorte Staal

POWER puls

Kl. 16.45 - 17.45 Bevægelseshuset Anne Sofie Clemensen

Herremotion

Kl. 19.00 - 21.15 Gymnastiksalen Bo Grønqvist

 

ONSDAG

Vandgymnastik og frisvømning for seniorer

Kl. 14.45 - 15.30 Svømmehallen Jette Holt

Styrketræning i vand og frisvømning

Kl. 15.30 - 16.15 Svømmehallen Jette Holt

Pilates

Kl. 17.30 - 18.30 Bevægelseshuset Henriette Kvejborg

Interval Fitness *

Kl. 18.45 - 19.30 Bevægelseshuset Marianne Hurup

 

TORSDAG

Hensyntagende træning **

Kl. 09.00 - 10.00 Træningshuset Charlotte Bjerg

Cirkel Fitness

Kl 10.00 - 11.00 Hal A Marianne Hurup

Hensyntagende træning **

Kl. 10.00 - 11.00 Træningshuset Charlotte Bjerg

Hensyntagende Naturtræning

Kl. 13.00 - 14.00 Gateway Blokhus Charlotte og Tove

IndoorCycling

Kl. 17.00 - 18.00 Spinnehuset Lisbeth Diinhoff

Yoga

Kl. 17.15 - 18.15 Ungdomsborgen Annemarie Jensen

CrossDance

Kl. 17.30 - 18.25 Hal A Marianne Hurup

 

FREDAG

 

     

 

LØRDAG

POWER styrke

Kl. 08.45 - 09.30 Bevægelseshuset Alexandra Dybdahl Jensen

POWER styrke

Kl. 09.45 - 10.30 Bevægelseshuset  Alexandra Dybdahl Jensen

 

SØNDAG

 

     

 

*   Bemærk at Interval Fitness fra uge 46 kun udbydes i lige uger.
** Bemærk at man ikke kan deltage i Hensyntagende træning med Gym-motion & Fitness abonnement eller med kontobetaling.


 







 

Booking