Holdtræning

Da vi er lukket ned for indendørstræning, så har vi naturligvis online træning på programmet, så klik på  ONLINE TRÆNING og se, hvad vi kan tilbyde dig af hold, og husk at booke dig i god tid, hos den pågældende underviser, da holdene ellers risikerer at blive aflyst.
Du kan også deltage i Udendørs træning, så klik på UDENDØRS TRÆNING og se, hvad vi kan tilbyde - træningen er gratis, men det kræver, at du har tilmeldt dig som medlem i foreningen, for at du kan booke dig.

MANDAG

Styrke og stabilitet

Kl. 09.00 - 10.00

Hal A

Marianne Hurup

Vandgymnastik og frisvømning for seniorer

Kl. 14.45 - 15.30 Svømmehallen Jette Holt

Styrketræning i vand og frisvømning

kl. 15.30 - 16.15 Svømmehallen Jette Holt

Mave, balle, lår

Kl. 17.00 - 18.00 Bevægelseshuset Karen Bøcker

IndoorCycling

Kl. 17.00 - 18.00 Spinnehuset Jan Nyrup

Yoga

Kl. 18.30 - 19.40

Ungdomsborgen

Trine Carstensen

Yoga for stive mænd

Kl. 20.00 - 21.00 Ungdomsborgen Trine Carstensen

Move Better

Kl. 20.15 - 21.15 Hal B Skiftende instruktører

 

TIRSDAG

Hensyntagende træning **

Kl. 09.00 - 10.00 Træningshuset Dorte Staal

Hensyntagende træning **

Kl. 10.00 - 11.00 Træningshuset Dorte Staal

POWER puls

Kl. 16.45 - 17.45 Bevægelseshuset Anne Sofie Clemensen

Herremotion

Kl. 19.00 - 21.15 Gymnastiksalen Bo Grønqvist

 

ONSDAG

Vandgymnastik og frisvømning for seniorer

Kl. 14.45 - 15.30 Svømmehallen Jette Holt

Styrketræning i vand og frisvømning

Kl. 15.30 - 16.15 Svømmehallen Jette Holt

Pilates

Kl. 17.30 - 18.30 Bevægelseshuset Henriette Kvejborg

Interval Fitness *

Kl. 18.45 - 19.30 Bevægelseshuset Marianne Hurup

 

TORSDAG

Hensyntagende træning **

Kl. 09.00 - 10.00 Træningshuset Charlotte Bjerg

Cirkel Fitness

Kl 10.00 - 11.00 Hal A Marianne Hurup

Hensyntagende træning **

Kl. 10.00 - 11.00 Træningshuset Charlotte Bjerg

Hensyntagende Naturtræning

Kl. 13.00 - 14.00 Gateway Blokhus Charlotte og Tove

IndoorCycling

Kl. 17.00 - 18.00 Spinnehuset Lisbeth Diinhoff

Yoga

Kl. 17.15 - 18.15 Ungdomsborgen Annemarie Jensen

CrossDance

Kl. 17.30 - 18.25 Hal A Marianne Hurup

 

FREDAG

 

     

 

LØRDAG

POWER styrke

Kl. 08.45 - 09.30 Bevægelseshuset Alexandra Dybdahl Jensen

POWER styrke

Kl. 09.45 - 10.30 Bevægelseshuset  Alexandra Dybdahl Jensen

 

SØNDAG

 

     

 

*   Bemærk at Interval Fitness fra uge 46 kun udbydes i lige uger.
** Bemærk at man ikke kan deltage i Hensyntagende træning med Gym-motion & Fitness abonnement eller med kontobetaling.


 







 

Hold der snart kommer på programmet: